Výlet: historické památky a křivolaké uličky Prahy

pa: /i/news/m/, true: 39.jpg, i: 39, AID: , serverPath: C:\inetpub\wwwroot\zspittra\i\news\m\39.gif

V úterý 7. 5. 2024 se skupina žáků naší školy proměnila v dobrodruhy, kteří zdolávali historické památky a křivolaké uličky Prahy.

Výlet začal prohlídkou pomníku sira Wintona, hrdiny, který zachránil životy židovským dětem za 2. světové války. Poté se žáci svezli metrem a ocitli se na zámeckých schodech, které je dovedly k samému jádru Pražského hradu, kde se zájmem sledovali střídání stráže.

Následovala prohlídka katedrály sv. Víta, klenotu gotické architektury, kde se žáci ztišili a procházeli duchovním centrem našeho státu.

Procházka Zlatou uličkou s jejími malebnými domky a tajemnými zákoutími zavedla děti do dob císaře Rudolfa II. a jeho alchymistů. Také se zastavily v arcibiskupském paláci, kde se dozvěděly o bohatství historie církve a poznaly barokní krásu interiérů.

Přestože počasí chvílemi nepřálo a déšť trošku zkrátil prohlídku, u sochy sv. Václava se děti posilnily a s rostoucí únavou z chůze rostla i živost a neustále se ptaly na další dobrodružství v Praze.

Výlet do Prahy se nám všem moc líbil a děkujeme i pastoračnímu asistentovi otce Darka – Zdeňkovi, který žáky spolu se mnou doprovázel. Vzpomínky nám zůstanou
Prohlédněte si více fotografií v galerii Výlet: historické památky a křivolaké uličky Prahy

Y2ZmOWI